Kilka naszych pomysłów na aranżację kuchni

Nowoczesny obecnie styl życia sprawia, że kuchnia często przyjmuje rolę centralnego punktu w naszych domach. Właśnie tu skupia się życie towarzyskie i rodzinne, dlatego podczas procesu projektowania zaczynamy coraz częściej zwracać uwagę na trwałe i atrakcyjne materiały wykończeniowe na szafki, blaty kuchenne, czy okładziny ścian. W całej masie możliwości najważniejsze są jednak nasze potrzeby, które przed podjęciem decyzji należy bardzo przeanalizować.

 Jako specjaliści od przygotowywania pięknych i funkcjonalnych mieszkań wykonaliśmy już wiele projektów kuchni.  W tym wpisie, przedstawimy kilka opcji, które mogą być dla kogoś inspiracją remontową. 

 Kuchnia biała- najczęstszy wybór

Biała kuchnia wygląda nowocześnie, przestronnie i świeżo. Jeśli na tych trzech słowach głównie się skupiacie, warto postawić na aranżację w stylu modern. Co to oznacza? To przede wszystkim umiar, oszczędność wyrazu i skupienie się głównie na funkcjonalności.

 

Projekt i realizacja Spinvest nieruchomości/Fot. Katarzyna Kwiatkowska Klima

Kuchnia jako aneks kuchenny w salonie

Aneks kuchenny to obecnie powszechnie spotykane rozwiązanie. Wspólne gotowanie z rodziną lub znajomymi jest – i zawsze było – dużą przyjemnością. O wiele ciekawiej jest wspólnie pichcić, rozmawiać, pić kawę lub wino, niż samotnie przygotowywać jedzenie i donosić je do jadalni lub salonu. Dodatkowo, gotowanie w grupie jest modne. Zamiast wychodzić do restauracji, spotykamy się ze znajomymi w domu. Swobodna atmosfera, luźne rozmowy, ulubiona muzyka, eksperymentowanie z tworzeniem nowych potraw i dzielenie się sprawdzonymi przepisami. Kto tego nie lubi? Aneks kuchenny połączony z salonem sprzyja takim spotkaniom.

 

Projekt i realizacja Spinvest nieruchomości/Fot. Katarzyna Kwiatkowska Klima

Kuchnia w dwóch kontrastowych kolorach

Grafitowa kuchnia podobnie do kuchni w kolorze białym, pasuje do wielu wnętrz. Czy mamy mieszkanie w stylu nowoczesnym, skandynawskim minimalistycznym, czy wolimy wnętrza industrialne i loftowe, to meble w kolorze grafitowym, świetnie się w nich odnajdą. Kuchnia biało grafitowa nadaje wnętrzu szyku i oryginalności. Jest wyłamaniem się ze standardów. Dzięki takim kolorom pomieszczenie może stać się bardziej eleganckie, ekskluzywne, szykowne. Niekwestionowana zaletą kuchni w grafitowym kolorze jest to, że można je łączyć z wieloma innymi kolorami i materiałami. Świetnie do ciemnych frontów spasuje kolor biały, ale również, zielony, niebieski, czy fronty w kolorze drewna.

Projekt i realizacja Spinvest nieruchomości/Fot. Katarzyna Kwiatkowska Klima

 

Kuchnia z oknem- gotowanie z widokami

Posiadacze kuchni z oknem mogą uważać się za szczęśliwców. Naturalne światło dzienne to tylko jedna z zalet takiego pomieszczenia, a jest ich zdecydowanie więcej. I choć aranżacja kuchni z oknem wymaga starannej i przemyślanej strategii, to po wyeliminowaniu ewentualnych błędów i uwzględnieniu dobranej estetyki można cieszyć się pięknym otoczeniem podczas codziennych czynności. Okno w kuchni umożliwia optymalną wentylację pomieszczenia. Wychładza i eliminuje nadmiar zapachów, optycznie powiększa wnętrze i daje sporo możliwości aranżacyjnych wnętrza.

Projekt i realizacja Spinvest nieruchomości/Fot. Joanna Jawor

 

Jaka aranżacja kuchni zapewni wygodne i funkcjonalne pomieszczenie na lata? Jak urządzić kuchnię, która będzie przyjazna całej rodzinie? Szukając odpowiedzi na te pytania na pewno trzeba się zastanowić, kto będzie korzystać z kuchni, ilu w domu jest gotujących domowników, jaki jest wzrost i wiek domowników, jaka jest wielkość i rodzaj pomieszczenia i jaki mamy budżet. Jedno jest pewne, uniwersalne kuchnie to wybór na lata.  A uniwersalne i praktyczne i zarazem piękne kuchnie to specjalność marki Spinvest.

Podoba Ci się to, co robimy? Polub i obserwuj w social media:

Chcesz dowiedzieć się więcej o nieruchomościach i inwestowaniu?

ZOBACZ


Powrót na listę wpisów

Komentarze do “Kilka naszych pomysłów na aranżację kuchni”

  1. Kaldekor pisze:

    Jestem niezwykle zafascynowana przedstawionymi w tym wpisie pomysłami na aranżację kuchni. Szczególnie zaintrygowała mnie koncepcja kuchni z oknem, co jest nie tylko estetyczne, ale także praktyczne, zwłaszcza pod kątem optymalizacji wentylacji i wykorzystania naturalnego światła. W czasach, gdy coraz częściej zwracamy uwagę na ekologię i zrównoważony rozwój, kwestia zastosowania materiałów przyjaznych środowisku w procesie aranżacji kuchni może stanowić wartościowy dodatek do przedstawionych koncepcji. Wykorzystanie materiałów z recyklingu, takich jak odzyskane drewno czy kamień, może dodać unikalnego charakteru pomieszczeniu, jednocześnie promując zrównoważone praktyki. Kuchnia z dużym oknem, zapewniającym dostęp do naturalnego światła, to nie tylko trend estetyczny, ale również rozwiązanie przyjazne środowisku. Okno w kuchni może stać się nie tylko pięknym, ale również funkcjonalnym elementem. Otwarte okno w kuchni pozwala na szybki przewiew powietrza, co jest kluczowe, zwłaszcza podczas gotowania, gdy mogą się wydobywać intensywne zapachy. Wykorzystanie światła słonecznego zamiast sztucznego oświetlenia pozwala zaoszczędzić energię. Jest to szczególnie ważne w ramach dążenia do ekologicznego stylu życia. Aranżacja kuchni, która łączy estetykę z praktycznością i odpowiedzialnością ekologiczną, jest coraz bardziej popularna i pożądana. Takie podejście do projektowania wnętrz odzwierciedla współczesne wartości i trend w dziedzinie zrównoważonego życia i może służyć jako inspiracja dla innych, którzy chcą wprowadzić te zasady do swojego domu.

  2. admin pisze:

    Dziękujemy za komentarz. Okno w kuchni to super sprawa, jednak w nowszym budownictwie większość deweloperów odchodzi od tego rozwiązania na rzecz aneksów w rogu salonu. A już osobna kuchnia z oknem w nowych blokach jest zupełnym ewenementem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *