Podsumowanie roku 2023

Zakończony właśnie 2023 rok okazał się być prawdziwym rollercoasterem dla branży nieruchomości, a my nie byliśmy wyjątkiem. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że to był czas pełen niespodzianek, wyzwań i spektakularnych osiągnięć.

 

Pierwsza połowa roku była kontynuacją trudności z poprzedniego roku. Wysokie stopy procentowe oraz ogólna niepewność gospodarcza skutkowały niechęcią do inwestowania w nieruchomości. Niemniej jednak, druga połowa roku przyniosła za sobą radykalne zmiany. Wprowadzenie programu Bezpieczny Kredyt 2% spowodowało prawdziwe trzęsienie ziemi na rynku, dezorganizując dostępność mieszkań i generując wzrost cen, których nie widziano od czasów bańki mieszkaniowej z lat 2006-2008.

 

Dla Spinvest roku 2023 można określić jednym słowem – rekordy. Sprzedaż 19 mieszkań o łącznej wartości ponad 16,4 mln złotych to wzrost o jedną czwartą w porównaniu do poprzedniego roku. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

 

Najbardziej spektakularne było podniesienie poprzeczki w kwestii wartości najdroższego sprzedanego przez nas mieszkania – za kwotę 1 440 000 zł. Co ciekawe, perspektywy na najbliższe miesiące sugerują, że ten wynik może zostać jeszcze znacznie poprawiony.

 

W minionym roku wprowadziliśmy kilka nowych usług, w tym projektowania i remontowania mieszkań na zlecenie zewnętrznych klientów inwestycyjnych. Jest to krok w kierunku zróżnicowania oferty, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

Nasza strona internetowa także przeszła metamorfozę. Dodaliśmy nowe podstrony specjalnie dla inwestorów oraz inwestorów zainteresowanych zleceniem remontu.

 

Z dumą możemy podkreślić, że otrzymaliśmy kilkanaście nowych, pozytywnych opinii na platformie Google. To dla naszej firmy nie tylko dowód uznania, ale także motywacja do dalszego doskonalenia naszych usług.

 

Wchodzimy w nowy rok z nowymi planami i entuzjazmem. Kontynuacja działań związanych z inwestycjami w nieruchomości, świadczenie usług remontowych dla inwestorów oraz oferowanie atrakcyjnych pożyczek to tylko niektóre z priorytetów. Ale to nie wszystko! Mamy także w zanadrzu plany na rozszerzenie działalności, ale… o tym na razie cicho sza!

 

Pytanie do Czytelnika: Jakie zmiany w branży nieruchomości najbardziej Cię zaskoczyły w roku 2023? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu!

 

#Spinvest #PodsumowanieRoku #Nieruchomości #Inwestycje #RynekMieszkaniowy

Podoba Ci się to, co robimy? Polub i obserwuj w social media:

Chcesz dowiedzieć się więcej o nieruchomościach i inwestowaniu?

ZOBACZ


Powrót na listę wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *