Jak wybrać firmę flippingową do współpracy? 7 kluczowych kryteriów!

Zastanawiasz się, jak znaleźć odpowiednią firmę flippingową do współpracy jako inwestor? W dzisiejszym wpisie podejmiemy próbę odpowiedzi na to pytanie i wskażemy 7 kluczowych kryteriów, które Ci w tym pomogą.

 

Dlaczego wybór odpowiedniej firmy flippingowej jest tak istotny?

Inwestowanie w nieruchomości może być ekscytujące i opłacalne, ale również pełne wyzwań. Współpraca z profesjonalną firmą flippingową może znacząco zwiększyć Twoje szanse na sukces. Wybór odpowiedniego partnera to klucz do osiągnięcia zysku na rynku nieruchomości.

Przyjrzyjmy się bliżej 7 kryteriom, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru:

 

 1. Doświadczenie i historia zrealizowanych transakcji

Wybierając firmę flippingową, zwróć uwagę na jej  doświadczenie w branży. Im dłuższa i bardziej udana historia działania, tym większa pewność, że znają się na rzeczy. Długoletnie sukcesy świadczą o profesjonalizmie i umiejętnościach firmy oraz o jej zdolności do efektywnego zarządzania projektami inwestycyjnymi.

Firma z wieloletnim stażem ma zazwyczaj sprawdzone procedury, metody działania i wie, jak unikać potencjalnych pułapek. Historia sukcesu oznacza udane projekty, które przekładają się na zyski dla inwestorów. Możesz zapytać firmę o przykłady ich wcześniejszych inwestycji. Przeprowadzenie analizy zrealizowanych projektów pomoże Ci ocenić, czy są odpowiednim partnerem do współpracy.

Zapytaj też o projekty nieudane, projekty, których realizacja się przedłużyła, projekty, które przyniosły straty.

 

 1. Referencje i opinie klientów

Nic nie mówi tak wiele o firmie jak opinie innych klientów. Przeszukaj Internet w poszukiwaniu recenzji i ocen klientów. Czy mają wizytówkę w Google? Jakie są tam oceny? Na ile są wiarygodne? Możesz także poprosić firmę o kontakt z kilkoma ich klientami, aby dowiedzieć się, jak przebiegała współpraca. Pozytywne opinie od innych inwestorów stanowią potwierdzenie, że firma jest godna zaufania i kompetentna.

 

 1. Jasna komunikacja

Jasna komunikacja jest kluczowa dla sukcesu projektu inwestycyjnego. Współpraca z firmą flippingową, która ma jasne i otwarte podejście do komunikacji, oznacza, że będziesz na bieżąco informowany o postępie projektu. To także oznacza, że Twój głos będzie słyszany i uwzględniany w procesie decyzyjnym. Jasna komunikacja obejmuje nie tylko informowanie o postępach, ale także informowanie o ewentualnych problemach i poszukiwanie rozwiązań razem z Tobą. To redukuje stres i ryzyko niespodzianek podczas inwestycji.

Komunikacja jest jedną z rzeczy, na którą we współpracy z flipperami inwestorzy narzekają najczęściej. Zdarza się, że przez wiele miesięcy nie ma żadnej informacji o postępach projektu (albo są szczątkowe). Zdarza się, że telefony czy wiadomości są ignorowane. Kiedy sprawdzasz referencje i rozmawiasz o firmie z innymi inwestorami zawsze pytaj jak to u nich wygląda pod kątem komunikacji.

 

 1. Transparentność inwestycji

Kiedy inwestujesz w nieruchomości, ważne jest, abyś miał pełną kontrolę nad finansami. Upewnij się, że firma jest transparentna w kwestiach finansowych. Firma powinna dostarczać Ci klarowne informacje na temat kosztów projektu, w tym kosztów zakupu nieruchomości, remontów i wszelkich innych wydatków. Transparentność obejmuje także jasne wyjaśnienia dotyczące podziału zysków.

Jak rozwiązywane są sytuacje, kiedy projekt się przedłuży? Albo nie osiągnie zakładanego wyniku? Kto za to odpowiada i kto ponosi ryzyko takiej sytuacji? Współpraca z transparentną firmą pozwala Ci śledzić, jak Twoje pieniądze są wykorzystywane i zapobiega niejasnościom finansowym.

Kolejna sprawa, to czy zasady współpracy są ułożone tak, żeby interesy Twoje i firmy były zbieżne? Czy może np. proponują warunki, gdzie sami zarabiają, niezależnie od wyniku projektu? Lub płacisz za przekazanie tematu, a reszta ich już nie interesuje? (nie oznacza to, że taki model jest zły, ale warto zdawać sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji, tzn. że jeśli transakcja się nie uda lub przedłuży, to ponosisz całe ryzyko).

 

 1. Zarządzanie ryzykiem

Inwestycje w nieruchomości (zresztą jak każda inwestycja) zawsze niosą pewne ryzyko. Dlatego warto dowiedzieć się, jak firma radzi sobie z ryzykiem i czy ma strategie zarządzania nim. Czy posiadają plany awaryjne na wypadek nieoczekiwanych problemów? Czy wiedzą, jak identyfikować potencjalne zagrożenia i jak na nie reagować? Czy posiadają plany awaryjne na wypadek nieoczekiwanych problemów, takich jak niespodziewane koszty remontów? Zarządzanie ryzykiem pozwala zmniejszyć negatywny wpływ nieprzewidywalnych czynników na projekt.

Wiele ryzyk można uwzględnić jeśli ma się odpowiednie doświadczenie. Dlatego współpraca z osobami, które dopiero zaczynają może być potencjalnie problematyczna. Cytując klasyka – mogą „nie wiedzieć czego nie wiedzą”. Firma, która zrealizowała kilkanaście czy kilkadziesiąt projektów łatwiej poradzi sobie z potencjalnymi trudnościami lub – jeszcze lepiej – wyeliminuje je zanim się pojawią.

Jednym z najczęściej pomijanych przez inwestorów ryzyk jest forma prawna działania potencjalnego partnera biznesowego. Czy flipper działa w pojedynkę na JDG? Jeśli tak, to co stanie się z Twoją inwestycją jeśli on będzie miał wypadek? Zachoruje? Zginie? Oczywiście brzmi to dość strasznie, ale przecież życie przynosi różne sytuacje. Jeśli firma ma zespół ludzi, jest większa szansa, że nawet w razie problemów, Twoja inwestycja zostanie „dowieziona”, bo nie jest oparta na jednej osobie.

 1. Wiedza o lokalnym rynku

Rynek nieruchomości jest zróżnicowany, a lokalne trendy mogą znacząco wpłynąć na sukces projektu. Firma powinna mieć głęboką znajomość lokalnego rynku nieruchomości i zrozumienie specyficznych trendów w danej okolicy, aby dokładnie ocenić potencjał nieruchomości. To obejmuje zrozumienie trendów cenowych, popytu i podaży w danej okolicy. Firma z lokalną wiedzą będzie miała przewagę w identyfikowaniu opłacalnych inwestycji.

To kryterium jest ważne, jeśli ktoś wchodzi na nowy rynek (np. do innego miasta) i patrzy na niego z perspektywy poprzednich doświadczeń. W efekcie porównując ceny, może uważać jakąś nieruchomość za okazję, kiedy tak naprawdę wcale okazją nie jest. Analogicznie dane rejony miasta mogą być mniej pożądane od innych lub cieszyć się złą sławą, ale jeśli jesteśmy na danym rynku nowi, to nie będziemy tego wiedzieć.

 

 1. Jasne umowy i warunki współpracy

Temat poniekąd powiązany z transparentnością opisywaną wcześniej. Zanim rozpoczniesz współpracę, dokładnie zapoznaj się z umowami i warunkami współpracy. Umowy powinny szczegółowo określać podział zysków, koszty, terminy i inne kluczowe aspekty projektu. Dzięki temu unikniesz nieporozumień i konfliktów w trakcie inwestycji. Jasne umowy gwarantują, że obie strony rozumieją swoje role i obowiązki.

Korzyści wynikające z wyboru właściwej firmy flippingowej:

 • Wyższe szanse na realizację zysków
 • Mniej stresu związanego z inwestowaniem i więcej czasu dla siebie
 • Dostęp do profesjonalnej wiedzy i doświadczenia wybranego partnera biznesowego
 • Oszczędność czasu i wysiłku na obsługę inwestycji
 • Bezpieczeństwo transakcji

 

Jakie kryteria uważasz za najważniejsze przy wyborze firmy flippingowej? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu!

#inwestycje #nieruchomości #biznes #flipping #finanse

 

 

Podoba Ci się to, co robimy? Polub i obserwuj w social media:

Chcesz dowiedzieć się więcej o nieruchomościach i inwestowaniu?

ZOBACZ


Powrót na listę wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *