Relacja z konferencji Handel Mieszkaniami 2021

W sobotę 15.05.2021 na zaproszenie organizatorów corocznej konferencji Handel Mieszkaniami miałem przyjemność wystąpić jako prelegent. Celem wystąpienia było podzielenie się z 400 uczestnikami spotkania wiedzą i doświadczeniami, które zebraliśmy w firmie podczas realizacji kilkudziesięciu transakcji kupna i sprzedaży mieszkań.

Ze względu na pandemię koronawirusa i nie do końca jasno określony status obostrzeń z nią związanych konferencja nie miała charakteru stacjonarnego spotkania. Zamiast tego wszyscy prelegenci zjechali do siedziby Wynajmistrza (biuro rachunkowe specjalizujące się w prowadzeniu księgowości dla firm i osób działających w branży nieruchomości) na warszawskim Żoliborzu. Bonusem był niesamowity widok na panoramę i centrum Warszawy.

W jednej z sal urządzone zostało profesjonalne studio nagraniowe, skąd na żywo wystąpienia prelegentów oraz sesje pytań i odpowiedzi były transmitowane w świat. Dla mnie było to zupełnie nowe doświadczenie, bo o ile przed publicznością nie raz i nie dwa zdarzało mi się występować, to jeśli chodzi o kamerę, był to mój debiut. Lekki stres był, ale w miarę jak wystąpienie się rozkręcało, było coraz lepiej.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Strategie flipowania 2021”. Poruszane tematy obejmowały szeroko rozumiany handel mieszkaniami (jak zresztą sam tytuł konferencji wskazuje), w tym m.in.:

  • Gdzie szukać perełek inwestycyjnych na flipa?
  • Jak współpracować z pośrednikiem, aby wielokrotnie dostarczał Ci okazje?
  • Jak kalkulować opłacalność inwestycji , żeby się nie przeliczyć?
  • Jakie oficjalne wymagania formalno-prawne musi spełniać mikrokawalerka?
  • Czy można osiągać duże zyski na flipach w małych i średnich miastach?
  • O jakich zasadach opodatkowania i rozliczania flipów nie można zapomnieć?
  • Skąd i za ile pozyskiwać kapitał na inwestycje?

Ja w swoim wystąpieniu mówiłem m.in. o tym skąd w ogóle wziąłem pomysł na zajęcie się nieruchomościami, jak zaczynaliśmy z Asią przygodę z flipami, jak zrobiliśmy pierwszego flipa i potem powtarzalny biznes oparty o nieruchomości, jakie problemy trafiały nam się w trakcie realizacji flipów i co z nich wynikło, podałem też sporo przykładów zrealizowanych transakcji.

Po samym wystąpieniu, które trwało mniej więcej 45 minut była transmitowana na żywo sesja pytań i odpowiedzi, którą prowadził Grzegorz Grabowski. Z kolei po jej zakończeniu jeszcze przez blisko godzinę uczestnicy zadawali mi pytania w kuluarach poprzez rozmowę na Zoomie.

Jako prelegent oceniam organizację na 10/10 – wszystko było przygotowane i porządnie zorganizowane, wszyscy trzymali się harmonogramu, super dobrane wystąpienia (wyłącznie praktyczna wiedza od osób, które robią to, o czym mówią), do tego bardzo profesjonalnie od strony technicznej. Brawo! Za rok chętnie pojawię się jako uczestnik! (mam nadzieję, że już w formie stacjonarnej ;))

Nagrania z konferencji (+fajne bonusy) można zakupić pod linkiem poniżej (kliknij na Kupuję nagranie):

https://kursy.wynajmistrz.pl
Kod rabatowy (-50 zł): HM2021SZS

Podoba Ci się to, co robimy? Polub i obserwuj w social media:

Chcesz dowiedzieć się więcej o nieruchomościach i inwestowaniu?

ZOBACZ


Powrót na listę wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *