Case study zakupu i sprzedaży mieszkania przy niewielkim budżecie

Czy można zarobić 100 tysięcy złotych na zakupie i sprzedaży mieszkania przy niewielkim budżecie?

Tak, to możliwe! Przeczytaj success story w branży nieruchomości przy ograniczonym kapitale.

 

Rynek nieruchomości w Krakowie jest jednym z bardziej dynamicznych w naszym kraju. Ceny od wielu lat rosną (miasto jest pod tym względem drugą aglomeracją w Polsce, po Warszawie), co  oferuje wiele możliwości zarobku. Druga strona medalu jest taka, że wiele osób zniechęca się do inwestowania z powodu ograniczonego budżetu. Czy jednak niewielka ilość środków finansowych naprawdę stanowi przeszkodę?

Przyjrzyjmy się case study, które udowadnia, że zakup i sprzedaż mieszkania przy niewielkim budżecie może przynieść znaczące zyski.

Mieszkanie, które opisujemy w dzisiejszym wpisie nabyliśmy dla naszego inwestora od dewelopera, był to więc rynek pierwotny. Lokalizacja to dzielnica Ruczaj – w pobliżu nowowybudowanej Trasy Łagiewnickiej, kilka minut piechotą od linii tramwajowej.

Powierzchnia niecałe 43m2, 2 pokoje z aneksem – układ znany i bardzo popularny zarówno wśród osób kupujących dla siebie, jak i wśród inwestorów planujących wynajem na długi termin. Było to ostatnie mieszkanie w inwestycji.

 

Wcześniej nie znalazło nabywcy, bo było na parterze z widokiem na parking przed blokiem, nie miało balkonu ani ogródka, nie było również miejsca na szafę w przedpokoju. Słowem – szału nie było.

Wybierając mieszkanie w stanie deweloperskim, można było obniżyć koszty zakupu (w stosunku do wykończonego z rynku wtórnego), a następnie podjąć działania mające na celu pokazanie potencjału lokalu. Przeprowadzone wykończenie pod klucz pozwoliło podnieść wartość nieruchomości, a co za tym idzie, zwiększyć zysk z jej sprzedaży.

Pierwsze, co należało zrobić, to zająć się wyeliminowaniem wspomnianych wad (oczywiście nie zmienialiśmy piętra ani braku balkonu ;)). Jak to zrobiliśmy?

  • Widok – w oknach zamontowaliśmy estetyczne plisy na wymiar, dzięki temu można je było podciągać do góry, zasłaniając parking, ale nie tracąc zbyt dużo dziennego światła
  • Brak szafy w przedpokoju – zmieniliśmy układ mieszkania, przenosząc wejście do sypialni na ścianę w salonie, tworząc w przedpokoju wnękę idealną na szafę, a przy okazji również wnękę na szafę w sypialni.

Układ mieszkania po zmianach:

A tak prezentowało się mieszkanie po zakończeniu prac wykończeniowych:

  

A jak wyglądała ta transakcja na liczbach?

Zakup:                                                                            422 668 zł

Wykończenie i wyposażenie:                                     88 718 zł

Koszty transakcyjne i utrzymanie lokalu:               14 047 zł

Łączna inwestycja:                                                       525 433 zł

Sprzedaż:                                                                       620 000 zł

Zysk:                                                                                94 566 zł

Stopa zwrotu:                                                               18%

 

Dodajmy, że mieszkanie zostało sprzedane we współpracy ze znajomą pośredniczką w ciągu 2 tygodni od wystawienia na rynek, a cała transakcja od zakupu do sprzedaży trwała niecałe 3 miesiące. Kupujący był inwestorem, który przeznaczył lokal pod wynajem długoterminowy.

 

❓ A Ty, czy odważyłbyś się na podobną inwestycję mając dość ograniczony budżet? ❓

Bo trochę ponad 500 tysięcy w Krakowie za wykończone pod klucz mieszkanie, to kwota bardzo atrakcyjna, a jednocześnie rzadko spotykana.

Jakie są Twoje obawy i oczekiwania związane z flipami mieszkań? Zachęcamy do podzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzu poniżej! Bądź częścią dyskusji i podziel się swoim doświadczeniem z innymi czytelnikami!

Chcesz dowiedzieć się więcej o zakupie i sprzedaży mieszkań? Subskrybuj nasze social media! – linki poniżej.

 

#nieruchomości #inwestycje #budżet #sukcesfinansowy #zarabianie #rynekmieszkaniowy #Kraków

Podoba Ci się to, co robimy? Polub i obserwuj w social media:

Chcesz dowiedzieć się więcej o nieruchomościach i inwestowaniu?

ZOBACZ


Powrót na listę wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *