Szukanie inspiracji przy remoncie – wpis Alicji

SzS: Dziś ponownie na blogu gościmy Alicję Kowalik – naszą stażystkę, która tym razem opisze swoje doświadczenia przy szukaniu inspiracji do urządzania mieszkań

Aranżacja wnętrza to jedna z ważniejszych czynności wykonywana przy planowaniu remontu mieszkania. Przed rozpoczęciem prac należy zaplanować i zaprojektować pomysł na wnętrze. Nie trzeba posiadać szczegółowej wiedzy w zakresie architektury, aby samemu narysować sobie prosty plan poglądowy czy też otworzyć darmowe planery w Internecie i zaprojektować wnętrze. Sklepy takie jak LeroyMerlin czy Ikea dają możliwość zaprojektowania pomieszczenia i przedstawienia proponowanej wyceny. Warto poszukać inspiracji, które pomogą w aranżacji nowoczesnego i modnego mieszkania.
Jeśli potrafimy wyobrazić sobie wnętrze i czujemy się na tyle pewnie, aby przewidzieć finalny wygląd mieszkania, możemy sami poszukać inspiracji i zaprojektować je samodzielnie.

Jeśli jednak nie potrafimy się zdecydować na konkretny styl oraz trzymać się go konsekwentnie, podoba nam się wiele rzeczy, które finalnie nie będą do siebie pasowały, to oddajmy projektowanie specjalistom. Unikniemy dzięki temu braku spójności w mieszkaniu i efektu chaosu.

Gdzie szukać takich inspiracji?

INTERNET, BLOGI
Jednym z pierwszych i najszybszych sposobów jest szukanie inspiracji na blogach u pasjonatów wnętrz. Tam znajdziemy wiele porad i wskazówek, należy mieć na uwadze to, że praktycznie każdy może zacząć prowadzić takiego bloga, dlatego korzystamy tylko z rzetelnych i profesjonalnych stron. Wiele z nich jest prowadzonych przez architektów. Na stronach internetowych znajdziemy wiele cennych wskazówek, które pokierują nas w dalszym projektowaniu. Fotoblogi to strony, które w głównej mierze naciskają na zdjęcia, na których jesteśmy w stanie zobaczyć jaki styl najbardziej nam odpowiada i połączyć poszczególne elementy w spójną i harmonijną całość.

Instagram oraz Pinterest to najbardziej znane portale społecznościowe, z których możemy czerpać inspiracje, wystarczy skorzystać ze smartfona i w każdej chwili możemy do nich sięgnąć. Możemy zapisywać i wracać do zdjęć, które nas zainspirowały, ale również możemy udostępniać już nasze gotowe projekty, aby inni użytkownicy mogli znaleźć swój wnętrzarski styl.

Przeglądając wiele stron i portali społecznościowych, często trafiamy na zdjęcia przedstawiające piękną aranżacja wnętrza. Warto takie zdjęcia zapisywać i w trakcie tworzenia projektu sięgnąć do nich i się nimi sugerować. Takie portale możemy zacząć obserwować i śledzić ich aktywność w sieci. Dzięki temu będziemy mieć swoją wirtualną bibliotekę z inspirującymi nas portalami.

Youtube – to również miejsce do czerpania inspiracji. Pokazuje wykonywanie poszczególnych prac, więc jeśli mamy zdolności manualne to możemy sami wykonywać niewielkie prace remontowe i mieć dodatkową satysfakcję i jednocześnie zaoszczędzić na robociźnie.

KATALOGI
Kolejnym sposobem na inspirację jest przeglądanie katalogów znanych firm. Znajdziemy je w Internecie oraz u przedstawicieli producentów. Takie katalagi posiadają strony ze zdjęciami wypełnione meblami, dodatkami czy akcesoriami. Dodatkowo znajdują się tam opisy najmodniejszych produktów w danym sezonie. Przeglądając takie katalogi można znaleźć inspirację do każdego pomieszczenia, która podkreśli nasz styl i charakter, a dodatkowo będzie modna i zgodna z bieżącymi trendami na rynku.

STACJONARNE SKLEPY
Wybierając się do sklepu budowlanego czy dekoratorskiego, warto zatrzymać się w alejkach, w których znajdują się przykładowe aranżacje wnętrz. Przygotowane w ten sposób w szczególności kuchnie czy łazienki są w stanie pokazać nam czy dane elementy ze sobą współgrają, a znajdujący się obok przykładowy plan mieszkania pozwala nam zobaczyć jak poszczególne elementy rozkładają się na danej powierzchni.
Warto również korzystać z bezpłatnych (bezpłatne jeśli zdecydujemy się, aby wykonać dany projekt, jeśli nie – za poradę trzeba niekiedy zapłacić) porad osób znajdujących się w danym dziale sklepu. Sprzedawcy pomogą dopasować różne elementy dekoracyjne, ale także zaprojektować i urządzić wnętrze mieszkania.

TARGI
Targi wnętrzarskie – to wydarzenia, które są organizowane w różnych miastach, polegają na poznaniu danej firmy poprzez możliwość bezpośredniego zaznajomienia się z jej ofertą. Poznaje się tam wszelkie trendy dekoracji i wyposażenia wnętrz. Na targach można się zainspirować i wyszukać coś do swojego mieszkania. To też świetna okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych z przedstawicielami, dystrybutorami czy hurtownikami. Kalendarz takich targów jest ogólnodostępny w Internecie.

KSIĄŻKI
Dla początkujących w remontach, których interesuje projektowanie i urządzanie wnętrz na początek poleca się książki związane z tą tematyką. Tego typu poradniki pozwolą krok po kroku przybliżyć podstawowe zasady projektowania i przyswoić wiedzę teoretyczną. Projektowanie wnętrz to nie lada sztuka, wymagająca sporej kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a przede wszystkim należytej wiedzy.

EKIPY REMONTOWE
Ekipa remontowa to osoby, które w remontowanym mieszkaniu spędzają najwięcej czasu. Wykonują wiele różnych prac, przez to często posiadają duże doświadczenie i rozeznanie w tym, co jest aktualnie w modzie na rynku. Często potrafią podpowiedzieć czy znaleźć alternatywne rozwiązania i coś doradzić lub odradzić. Dlatego warto dopytać się o ich stosunek do naszej wizji mieszkania.

Podoba Ci się to, co robimy? Polub i obserwuj w social media:

Chcesz dowiedzieć się więcej o nieruchomościach i inwestowaniu?

ZOBACZ


Powrót na listę wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *